Dolnośląska policja poszukuje jednego z domniemanych sprawców włamania i kradzieży na stacji paliw w Wielkopolsce. Podejrzewany to Ryszard Wróbel, lat 48, któremu w czerwcu udało się uciec kilkuset policjantom zaangażowanym w obławę. Za wskazanie miejsca pobytu mężczyzny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych.

rysiek1 rysiek2 rysiek3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak podaje policja, Wróbel wraz ze swoim wspólnikiem włamali się nocą 21 czerwca na stację benzynową w Dobrzycy. Obaj zbiegli z miejsca przestępstwa, ale w Baranowicach na Dolnym Śląsku zostali zauważeni przez patrol. Rozpoczął się pościg.

– Sprawcy mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policję nie zatrzymali się do kontroli i próbowali zbiec lokalnymi drogami, poruszając się skradzionym pojazdem skoda octavia. Auto porzucili na jednej z dróg kompleksu leśnego i kontynuowali ucieczkę pieszo – przypomina Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Wtedy padły strzały. Jeden z mężczyzn strzelił w kierunku policjantów, raniąc jednego w szyję. Drugi z funkcjonariuszy również użył broni. Postrzelił napastnika w dolne partie ciała. Mężczyzna zmarł na miejscu. Nagroda za informacje Drugi natomiast – według policji to zamaskowany wówczas Ryszard Wróbel – uciekł. Wbiegł do lasu, który przetrząsało około 400 policjantów z dwóch województw. Dotąd, mimo jak zapewnia policja, „intensywnych działań operacyjnych”, nie udało się go znaleźć. Dlatego funkcjonariusze proszą o pomoc.

– Osoby mogące posiadać informacje na temat mężczyzny i jego aktualnego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji, bądź pod nr telefonu alarmowego 112, 997 – apeluje Petrykowski. Aby dodatkowo zachęcić do dzielenia się informacjami, komendant wojewódzki wyznaczył nagrodę pieniężną – 10 tys. złotych.

Znak szczególny: szklana proteza oka. Policja podaje rysopis poszukiwanego, a także publikuje jego wizerunek. Z uwagi na to, że 48-latek może zmieniać swój wygląd, przedstawionych zostało kilka wariantów. Wzrost około 180 cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola czołowe, oczy jasne, niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy – pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające. Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.

2017-09-04 ok24.tv