Poszerzony kontrakt dla chirurgii dziecięcej w ostrowskim szpitalu. Oddział, w którym działa już pododdział leczenia oparzeń, teraz formalnie ma kontrakt również na drugi – intensywnej terapii. To trzeci ośrodek w Wielkopolsce i pierwszy poza Poznaniem z taką opieką dla dzieci. Koordynatorem pododdziału będzie anestezjolog Krzysztof Grala, a przez najbliższe tygodnie potrwa doposażenie w wymagany przez NFZ sprzęt. „To pozwoli nam na kompleksowe leczenie małych pacjentów w najcięższym stanie”- powiedział Radiu Centrum ordynator oddziału Witold Miaśkiewicz.

intesywnie_dla_dzieci– To, co tworzymy teraz na oddziale to nie jest rewolucja, my już taką opiekę oferujemy. Ale oficjalne zakontraktowanie sprawi, że będziemy na pierwszej linii. Będziemy chcieli pacjentów zaopatrzyć i leczyć od momentu przyjęcia, poprzez konieczne zabiegi ratujące życie aż po prowadzenie pooperacyjne. A są to pacjenci w ciężkim stanie, z obrażeniami wielonarządowymi, którzy bez intensywnej terapii sobie nie poradzą.

Pododdział intensywnej terapii będzie działać w pełnym wymiarze od 1 listopada. Oddział chirurgii dziecięcej ma obecnie 30 łóżek. Rocznie leczonych jest tu ponad 2000 dzieci i przeprowadza się około 1500 operacji.

2015-09-09 ok24.tv za rc.fm