Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej wnoszą kolejne poprawki do przyszłorocznego budżetu na drogowe inwestycje w południowej Wielkopolsce. Jak poinformował Radio Centrum na poniedziałkowej konferencji kaliski poseł PO Mariusz Witczak pierwsza poprawka dotyczy dołożenia 100 000 000 złotych na prace projektowe i szybsze rozpoczęcie przebudowy trasy nr 25 Ostrów – Kalisz – Konin. Kolejna dotyczy drogi S12:

„Dużo było mowy o przebudowie drogi S12, a jak dotąd nie udało się jej wpisać do narodowego programu przebudowy dróg krajowych, choć parlamentarzyści PiS-u z naszego regionu wielokrotnie obiecywali, że zajmą się tą drogą. Nie zrobili tego zatem, ja wnoszę skromną poprawkę bo opiewającą na 10 000 000 złotych, żeby zacząć od działań projektowych S12 i pierwszych wykupów gruntów”.

A chodzi przede wszystkim o odcinek Kalisz – Sieradz. W ten piątek zaplanowano głosowanie nad poprawkami do projektu budżetu na 2017. „Będzie zatem kolejna okazja do powiedzenia ‚sprawdzam’ jak zachowają się parlamentarzyści PiS-u z naszego okręgu” – dodaje Witczak.

2016-12-14 ok24.tv za rc.fm