Przewodniczący Wielkopolskiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości. Na tę funkcję powołany został poseł z Ostrowa Wielkopolskiego Tomasz Ławniczak, który odpowiadać będzie za przygotowanie struktur partii do wyborów samorządowych 2018 roku.

lawniczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Nie wszędzie musimy wystawić swoich reprezentantów, ale oczywiście dobrze byłoby gdyby partia miała swoich przedstawicieli w większości gmin. Moim zadaniem będzie między innymi zdiagnozowanie sytuacji, przedstawienie i rekomendowanie ewentualnych kandydatów. Ale decyzje o tym, kto wystartuje zapadną w organach statutowych na szczeblach wojewódzkich i centralnym”- powiedział Tomasz Ławniczak.

Pytany o planowane przez rząd zmiany w kodeksie wyborczym odpowiedział:

– Jesteśmy za dwukadencyjnością. Społeczeństwo też jest za tym, aby wprowadzić ten przepis, mówią za tym ankiety i sondaże. Jedyny problem, to czy wprowadzić ją od razu, z liczeniem dotychczasowych kadencji, czy też rozpoczynać dopiero od następnej kadencji, ale o tym prawdopodobnie rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny.

Do pomocy wyznaczonych zostało 4 posłów – pełnomocników okręgowych: Piotr Kaleta w okręgu kaliskim, Szymon Szynkowski vel Sęk w Poznaniu, Krzysztof Ostrowski w konińskim i Marcin Porzucek w pilskim.

2017-03-29 ok24.tv za rc.fm