Dziennikarka Joanna Lichocka będzie jedynką PiS w okręgu kalisko-leszczyńskim – informuje „Rzeczpospolita” i niezależna.pl. O tym, że publicystka „Gazety Polskiej”, związana też z Telewizją Republika, będzie kandydatką PiS w wyborach do Sejmu, zdecydował w czwartek Komitet Polityczny PiS.

– Tak, otrzymałam taką propozycję od lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Byłam nią zaszczycona i oczywiście przyjęłam ją – powiedziała niezaleznej.pl, dziennikarka.

z18643314Q,Joanna-Lichocka

Ale to nie jedyna zaskakująca decyzja komitetu dotycząca list do Sejmu w okręgu kalisko-leszczyńskim. Nieoficjalne – póki co – informacje mówią bowiem o tym, że na liście zabrakło miejsca dla obecnego posła Solidarnej Polski Andrzeja Dery. Trójką na liście ma być szef Solidarności Jan Mosiński, a na czwartym miejscu miał się ostatecznie znaleźć obecny wicestarosta ostrowski Tomasz Ławniczak.

– Proszę nie robić sensacji z braku mojej osoby na listach PiS. Jest to za moją zgodą i wynika z porozumienia Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Prezesa SP Zbigniewa Ziobro. Otrzymałem propozycję dalszej mojej pracy na rzecz Polski.Będę wspierał listę PiS i pomagał w kampanii aby wygrać wybory – napisał w sobotę poseł Andrzej Dera na profilu facebookowym.

Andrzej Dera, jak pisze „Rzeczpospolita” – skonfliktował się z lokalnymi działaczami w wyborach samorządowych. Byli oni bowiem w cichym sojuszu z miejscową PO, na co Dera nie chciał się zgodzić. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ ówczesny poseł Andrzej Dera i ówczesny poseł Jarosław Urbaniak wspólnie na konferencji prasowej mówili o najlepszej dla miasta i regionu koalicji PO i PIS. Konferencja miała miejsce w siedzibie PO przy ul. Raszkowskiej. Wówczas w 2010r. w powiecie ostrowskim, po ośmiu latach rządów lewicy, władzę przejęła prawica. Zawiązała się koalicja Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością. Stosowną umowę podpisali liderzy tych partii – Jarosław Urbaniak i Andrzej Dera.

uid_959fd1b5e073009e1d2b500f71e4f8781291314205622_width_736_play_0_pos_0_gs_0_height_414fot. tvp poznań (https://poznan.tvp.pl/3508207/koalicja-po-i-pis-w-powostrowskim)

Na razie nie wiadomo czy Łukasz Mikołajczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, będzie kandydatem PIS do Senatu RP. Drugim kontrkandydatem wśród kandydatów jest Zbigniew Trybuła z Odolanowa.

2015-08-28 ok24.tv