Portal infostrow.pl  przeprowadził ankietę, z której wynika, że 73% głosujących życzyłoby sobie nowej hali w Ostrowie Wielkopolskim. Tylko 27% ankietowanych optowało przy rozwiązaniu z modernizacją K1. 

Minęło 283 dni od momentu podjęcia decyzji o modernizacji sali przy ulicy Kusocińskiego. Zamiast działania i budowy oglądamy spektakl żenujących oświadczeń i deklaracji. O głównym atucie hali przy K1 czyli szybkiej jego budowie możemy już zapomnieć, a zdania są podzielone. W ostatnich dniach uruchomiliśmy ankietę za pośrednictwem facebooka w której udział zabrało 878 osób z 25 tys ludzi do których informacja dotarła.

Jeden z radnych Alojzy Motylewski, który optował za budową nowej hali przy ulicy Wojska Polskiego zrobił ankietę w postaci list, na którą wpisywali się zwolennicy jednej lub drugiej opcji. Jak się udało nam się dowiedzieć 500 osób wyraziło zdanie, że woleliby nową hale. Za modernizacją K1 nie podpisała się ani jedna osoba. Różnica między ankietami jest spowodowana zapewne w sposobie ich dystrybucji, jednak obie poświadczają, że wizja budowy nowej hali jest dla mieszkańców lepszym rozwiązaniem.

KS Stal i BM Slam, dzielą skórę na niedźwiedziu, ale wygląda na to, że tzn przysłowiowy niedźwiedź może uciec z powrotem do lasu, bo radni już zapowiadają że nie przedłużą poręczenia na wykup hali, jeśli do końca roku nie zobaczymy finału tej „szopki”. Nad transakcją czuwa miasto, jednak można odnieść wrażenie, że z punktu biznesowego działania te są nieprofesjonalne i jak widać nieefektywne. Ciężko stwierdzić jak można podjąć decyzje o zakupie, oświadczyć to w mediach, a później precyzować warunki i ofertę. Wszystko to przekłada się na niechęć mieszkańców do wykupu K1, co odzwierciedlają nastroje w ankietach.

Poniżej link do ankiety. Po kliknięciu w głosy można zobaczyć kto ze znajomych był za budową nowej hali, a kto za modernizacją K1.

2017-12-15 ok24.tv za infostrow.pl