Blisko 4 lata minęło od zadania pytania przez radnego Jakuba Paducha do otrzymania odpowiedzi z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim na pytanie – jaką pensję miał były już doradca Pani Prezydent Maciej Klósak. Okazuje się, że były doradca Maciej Klósak, który był zatrudniony na trzy czwarte etatu zarabiał 8 151 złotych.  Zatrudnienie znalazł po wygranych przez Beatę Klimek wyborach w minionej kadencji. W odpowiedzi na jedną z interpelacji Prezydent Klimek odpowiedziała, że doradca zatrudniony jest na 3/4 etatu, pracuje do czwartku do godziny 14.00.

Radny Jakub Paduch stoczył batalię sądową, aby ujawniono zarobki doradcy. Zarobków – mimo wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego – urząd nie ujawnił.

Zatrudnienie Macieja Klósaka na stanowisko doradcy było tylko spłatą wyborczych długów – tak od początku twierdziła opozycja. Przez dwa lata usiłowano się dowiedzieć czym właściwie Klósak się zajmuje, bo poza przygotowanym zakresem obowiązków nie było widać efektów jego pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-10-24  ok24.tv