Policjanci z Krotoszyna zatrzymali sprawcę kradzieży złotej biżuterii o wartości blisko 8 tysięcy złotych. Mężczyzna dwukrotnie ukradł złote łańcuszki z jednego ze sklepów jubilerskich w Krotoszynie. Ponadto 29-latek odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Za kradzież grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się pod koniec kwietnia br. Patrol umundurowanych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zatrzymał do kontroli drogowej mężczyznę. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się że kierował on samochodem w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabrali 29-latka do jednostki w celu wykonania dalszych czynności.

Na komendzie policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że ten sam mężczyzna kilka godzin wcześniej mógł dokonać kradzieży łańcuszka złotego o wartości prawie 4 tys. zł. Na nieszczęście zatrzymanego funkcjonariusze od samego rana intensywnie pracowali właśnie nad zgłoszeniem od właściciela sklepu jubilerskiego.

Na podstawie monitoringu zainstalowanego w sklepie, policjanci potwierdzili, że zatrzymany do kontroli drogowej 29-letni mieszkaniec Krotoszyna dokonał zaboru dwóch złotych łańcuszków. Pierwsza kradzież biżuterii miała miejsce tydzień wcześniej, a kolejna właśnie w dniu zatrzymania go do kontroli drogowej. W trakcie drugiego zdarzenia amator cudzej własności schował łańcuszek w buzi.

Właściciel sklepu wycenił straty na prawie 8 tys. zł. Przy zatrzymanym policjanci nie znaleźli skradzionego mienia. Mężczyzna przyznał, że sprzedał łańcuszki w jednym z miejscowych lombardów.

29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie z uwagi na to, że był nietrzeźwy. Następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości i dokonania kradzieży dwóch złotych łańcuszków.

Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

774934c6-f577-11e4-a924-0025b511226e

2015-05-08 ok24.tv za KPP Krotoszyn