Wiele osób zastanawia się nad zainwestowaniem pieniędzy w jakiś biznes. Szuka się wtedy pomysłów i produktów, które mają szansę się wyróżnić i przynieść dochód. Taka okazja powstała w Nowych Skalmierzycach. AVENTYbike jest pierwszym na świecie, polskim velomobilem stylizowanym na samochód sportowy – Lamborghini Aventador. Można nim się poruszać po ścieżkach rowerowych a zamontowany silnik elektryczny pozwala przejechać ok 100 km bez ładowania.

article_Zrzut_ekranu_2016-05-21_o_17.37.14

Jego twórca, Kamil Różański ocenia, że włożył już w wykonanie prototypu AVENTYbike ponad 100 tys zł, nie licząc kilu tysięcy godzin pracy włożonych w prawie każde popołudnie – od trzech lat!. Obecnie prototyp jest skończony i kolejnym etapem jest wykonanie form produkcyjnych. Na ten etap potrzeba około 100 tys zł, konstruktor zgromadził już połowę środków, brakuje drugiej części.  Miasto Nowe Skalmierzyce, w którym powstał AVENTYbike, dostrzegło potencjał w jego pojeździe: Kamil Różański otrzymał do wykorzystania pomieszczenie, gdzie będzie mógł uruchomić produkcję.

– To ten etap biznesu, w którym nie da się tego pociągnąć samym zapałem” – mówi Różański – „teraz nadszedł czas na produkcję i promocję. A tych rzeczy nie da się zrobić, ot, tak, dlatego szukam intensywnie inwestorów.”
Gwarancją powodzenia jest zainteresowanie okazane przez potencjalnych kupców na ostatnich targach motoryzacji w Poznaniu, gdzie rynek z zainteresowaniem przyjął nietypowy pojazd.

Ale projekt AVENTYbike można też wesprzeć w inny sposób: dla osób, które przeznaczą konkretne kwoty na projekt AVENTYbike, jego konstruktor w zamian proponuje reklamę na pojeździe, na najbliższym prestiżowym wydarzeniu motoryzacyjnym: Gran Turismo 30.06 – 02.07 w Poznaniu, gdzie AVENTYbike będzie prezentowany wśród takich marek jak min. Lamborghini, Ferrari czy Maserati.

Można wykupić też reklamę na pojeździe, ale projektant i konstruktor skłonny jet też do znacznie dalej idących rozwiązań biznesowych. Potencjał nie jest mały: Produkcja AVENTYbike może sięgnąć nawet do 30 sztuk rocznie. Tego typu pojazdy sprzedawane są w Europie po ponad 10 tysięcy Euro.
Jest także możliwość nabycia AVENTYbike w przedsprzedaży w cenie o 20% niższej niż planowana cena produkcyjna.

2016-05-25 ok24.tv  za www.calisia.pl