Ruszył plebiscyt „Głosu Wielkopolskiego” na najlepszego policjanta w Wielkopolsce. Kaliską kandydatką do tytuły „Super Glina 2014” jest sierż. Edyta Marciniak, która obecnie realizuje zadania dzielnicowego w III Rewirze Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. To policjantka, która ze szczególnym zaangażowaniem podchodzi do codziennych obowiązków, a poza służbą intensywnie trenuje i uczestniczy w zawodach sportowych.

11150417_890249357703660_18055533655117549_n

Aby oddać głos należy wysłać sms o treści NAJ.7 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT). Głosowanie trwa do 30 maja do północy.

Sierż. Edyta Marciniak aktywnie uczestniczy w programie prewencyjnym „Bezpieczne Dzielnice”, którego głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w miejscu zamieszkania oraz poprawa bezpieczeństwa na obszarze dwóch kaliskich osiedli Dobrzec i Widok, a także zbliżenie dzielnicowego do obywateli w rejonie służbowym.

Jako dzielnicowa inicjuje na terenie swojego osiedla spotkania z mieszkańcami w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior”. Założeniem akcji jest, aby jak największa liczba osób, głównie starszych, została zapoznana z najczęściej popełnianymi przestępstwami. Głównie chodzi tu o przypadki okradania ludzi starszych metodą „na wnuczka” i „na policjanta” – czyli podszywanie się oszustów pod członków rodziny i pod tym pretekstem wyłudzanie pieniędzy.

Policjantka uczestniczy również w licznych działaniach profilaktycznych w szkołach połączonych ze spotkaniami z młodzieżą. Organizuje również konkursy dla uczniów klas młodszych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.Tylko w tym roku sierż. Edyta Marciniak około 20 razy brała udział w zawodach sportowych na dystansach od 5 km do maratonu.

Obecnie pomimo wielu zaplanowanych jeszcze w tym roku startów w zawodach jest w trakcie przygotowań do maratonu, który odbędzie się w Amsterdamie w październiku tego roku, gdzie również będzie reprezentować Komendę Miejską Policji w Kaliszu.

Fundatorem nagród w plebiscycie „Super Glina 2014” jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni w trakcie specjalnej gali zorganizowanej po zakończeniu plebiscytu.

2015-05-14 ok24.tv