Wyjątkowym opanowaniem wykazał się oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, który odebrał telefon od młodej kobiety, mieszkanki powiatu ostrowskiego. Matka noworodka poinformowała policjanta, że jej dziecko się zakrztusiło i zaczyna sinieć. Policjant natychmiast zareagował, instruując matkę dziecka jak ma się zachować

uratowal_noworodka6 października, około godziny 20.00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zadzwoniła roztrzęsiona kobieta z informacją, że jej dziecko potrzebuje pomocy. Pełniący służbę mł. asp. Piotr Szymanowski natychmiast zareagował. W rozmowie z kobietą policjant ustalił miejsce zamieszkania zgłaszającej, jednocześnie informując o zdarzeniu pogotowie ratunkowe.

Będąc w kontakcie telefonicznym z dyspozytorką pogotowia instruował kobietę jak ma postępować w tym przypadku. Wysłana natychmiast załoga pogotowia ratunkowego udała się pod wskazany adres. Na szczęście noworodkowi nic już nie zagrażało. Być może, właśnie dzięki udzielonym wskazówkom policjanta i dyspozytorki pogotowia ratunkowego udało się zapobiec tragedii.