Czy policjant pobił nietrzeźwego mężczyznę przywiezionego do izby zatrzymań przy ul. Jasnej? Takie zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Śledczy sprawdzają, co zaszło w kaliskiej komendzie. Policja sprawy nie komentuje.

Do zdarzenia miało dojść 14 sierpnia w godzinach wieczornych. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez policję podczas domowej awantury i przywieziony do izby wytrzeźwień, która znajduje się w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Jasnej. Tam miało dojść do pobicia go przez jednego z funkcjonariuszy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że policjant i kaliszanin znali się wcześniej.

Mężczyzna kilka godzin później opuścił komendę i udał się do Prokuratury Rejonowej, gdzie zgłosił pobicie. – Z zawiadomienia złożonego przez mężczyznę wynika, że doszło do użycia wobec niego przemocy i spowodowania uszkodzeń ciała przez wykonującego czynności policjanta – mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. – 19 sierpnia zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie.

Policja potwierdza, że w prokuraturze toczy się postępowanie wobec jednego z funkcjonariuszy, ale do momentu zakończenia śledztwa nie chce sprawy komentować.

2015-10-08 ok24.tv za faktykaliskie.pl