Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ostrowskiej komendy udało się uratować życie 24-letniemu mężczyźnie, który próbował targnąć się na swoje życie. Policjanci zdążyli z pomocą dosłownie w ostatniej chwili. Po udzieleniu pierwszej pomocy, przekazali desperata pod opiekę zespołu medycznego, który został wezwany na miejsce zdarzenia.

W sobotę, 17 października oficer dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że młody chłopak na jednej z ulic próbuje popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast skierował podległe mu patrole oraz powiadomił pogotowie ratunkowe. Policjanci Wydziału Prewencji udali się na miejsce celem odnalezienia mężczyzny. Mundurowi już po chwili znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który poprzez powieszenie próbował odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast przecięli sznur. Ponieważ 24-latek nie dawał oznak życia podjęli resuscytację i powiadomili służby medyczne.

Prawidłowe działanie dyżurnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim oraz zaangażowanie podległych mu policjantów pozwoliło uratować życie 24-letniego chłopaka. Mężczyzna został przekazany przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. Ostatecznie trafił pod opiekę specjalistów.

Szybka interwencja ostrowskich policjantów sprawiła, że młody mężczyzna żyje. Nie była to pierwsza sytuacja, w której policjanci uratowali czyjeś życie.

2015-10-19 ok24.tv