6 miesięcy pozbawienia wolności, 3-letni zakaz posiadania zwierząt i nakaz zapłaty 2 tysięcy zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim – taki wyrok usłyszał w czwartek 27-letni Szymon J., który w lipcu ubiegłego roku w Wielowsi związał psu łapy i zostawił go w lesie.

Według oskarżenia Szymon J. w lipcu 2017 roku roku porzucił psa w lesie w Wielowsi w gminie Sieroszewice (pow. ostrowski). Suczka kilka dni spędziła przywiązana smyczą do drzewa. Bez szans na uwolnienie się. – Zostawił pan psa, związując tylne łapy taśmą klejącą, uniemożliwiając poruszanie się i uwolnienie, pozbawiając go tym samym dostępu do pokarmu i wody – czytała zarzuty sędzia Małgorzata Malkowska.

27-latek już w trakcie śledztwa odmówił składania zeznań i nie przyznawał się do winy. W sądzie złożył oświadczenie. – Nigdy w życiu nie skrzywdziłem żadnego zwierzęcia, dlatego kategorycznie nie przyznaję się do zarzucanego mi czynu – mówił Szymon J. – Z akt sprawy wiem, że na taśmie, którą pies miał obwiązane nogi są moje odciski palców. Dostęp do niej miał każdy – dodał 27-latek.

Suczka przeżyła tylko dzięki temu, że jej skomlenie usłyszał spacerujący po lesie mężczyzna. Szczekanie psa słyszał zresztą już dwa dni przed jego znalezieniem, jednak wtedy nie było ono niepokojące. Z każdym dniem zawodzenie było jednak coraz bardziej przerażające.        – Jak zajechaliśmy do lasu to była przywiązana przy drzewie, skomlała, domagała się, by ją uwolnić. Była poirytowana, zagubiona. Jej zachowanie wskazywało, że potrzebuje pomocy – przypomina Agnieszka Nowicka, kierownik schroniska dla zwierząt w Wysocku, do którego Biga trafiła.

I w którym nadal przebywa, czekając na nowy, lepszy niż poprzednio dom. Szymon J. wziął ją ze schroniska w Ostrzeszowie zaledwie na dwa miesiące przed bestialskim porzuceniem w lesie. Między innymi dzięki temu udało się ustalić właściciela suczki. Zdjęcie znalezionego w lesie psa ostrowskie schronisko wrzuciło na Facebooka. Tam zobaczył je kierownik przytuliska w Ostrzeszowie i poinformował policję o tym, kto psiaka adoptował.

2018-07-06 ok24.tv za infostrow.pl