Na sześć miesięcy straci prawo jazdy 32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Wsiadł za kółko, mimo że wcześniej zatrzymano mu prawo jazdy.
32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego zatrzymany do kontroli drogowej 13 kwietnia br., przez policjantów ruchu drogowego. Podczas kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kierujący stracił uprawnienia w związku z obowiązującymi przepisami. Jak ustalili policjanci 32-latek został zatrzymany do kontroli drogowej kilka dni wcześniej. Powodem kontroli było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W związku z tym stracił on uprawnienia do kierowania, na trzy miesiące. Mimo to wsiadł za kierownicę. Teraz policjanci wystąpią do organu wydającego uprawnienia z wnioskiem o wydłużenie okresu zatrzymania dokumentu. Kierowca będzie mógł go odzyskać dopiero za pół roku .

Tylko w minionym tygodniu, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 15 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, w związku przekroczeniem przez kierowców prędkości, o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.