Obecna edycja Czwartków Lekkoatletycznych osiągnęła półmetek. Na stadionie Stali we wrześniu b.r. odbyły się 3 rundy „jesiennej” sesji tej imprezy. Kolejne trzy odbędą się wiosną 2016 r. W tym roku organizatorzy mieli szczęście do pogody. Wszystkie trzy rundy edycji jesiennej odbyły się w znakomitych warunkach atmosferycznych.

DSC05253

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy odnotowali rekordową liczbę startujących – np. 24.09.2015 r. wystartowało ponad 150 dziewcząt i chłopców, a niemal każdy z nich wystąpił w trzech konkurencjach, co dało około 450 „osobostartów” tylko jednego dnia. W bieżącej edycji każdy uczestnik może wystartować w trzech konkurencjach podczas jednych zawodów. Daje to możliwość bardziej wszechstronnego rozwoju sportowego dzieciom, a jednocześnie stanowi o ciekawszej rywalizacji.

Ważniejszą ideą jest stworzenie ciekawej oferty sportowej dla dzieci i stworzenie im warunków do rywalizacji i dobrej zabawy. I ten cel jest w pełni realizowany. Tak liczny udział w zawodach spowodowany jest nie tylko dobrą organizacją imprezy, ale również wprowadzeniem elementów współzawodnictwa, wynikiem którego jest FINAŁOWY CZWARTEK, który odbędzie się na zakończenie cyklu. Podczas niego zostaną wręczone medale, puchary i upominki dla uczestników. Aby mógł dokonać się tak piękny ceremoniał uhonorowania najlepszych dziewcząt i chłopców i podsumowania cyklu – niezbędna jest pomoc sponsorów, a są nimi – przede wszystkim: GAZ-SYSTEM, a ponadto impreza jest dofinansowywana z ze środków Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W gronie najstarszych dziewcząt prym wiodą – Zuzanna Urban i Marta Kołodziej, które co imprezę zmieniają się kolejnością w poszczególnych konkurencjach. W tej chwili prowadzi Zuzia – 657 p. przed Martą – 634 p. Na trzeciej pozycji znajduje się Marta Żyłka – 547 p. Grupie dziewcząt z klas piątych zdecydowanie przewodzi Natalia Janus – 528 p. Jej przewaga nad kolejną zawodniczką wynosi prawie 150 p.

W kategorii dziewcząt najmłodszych zdecydowaną liderką jest Zuzanna Kędzia 688 p. Jej dominująca konkurencją jest skok w dal – 3,94 m. (122 p.) Drugie miejsce zajmuje Natalia Pozdrowicz – 430 p,; natomiast bardzo wysoką trzecią lokatę zajmuje o dwa lata młodsza Amelia Grzegorowska.

W kategorii najstarszych chłopców dość wyraźnie prowadzi Damian Drozdowski – 629 p. O drugie miejsce rywalizują: Buduj Mikołaj – 508 p. i Nikodem Suski – 503 p. Damian Drozdowski w tym roku poczynił duże postępy, a jego rezultat 44,73 na 300 m. należy do najlepszych rezultatów całej jesiennej imprezy.

W grupie chłopców z klas piątych zacięty bój o przewodnictwo toczą Jakub Robotnikowski – 667 p. oraz Wojciech Szymoniak – 651 p. Podczas ostatniego czwartku trzykrotnie zwyciężył Wojciech Szymoniak a jego koronną konkurencją jest również bieg na 300 m. za który otrzymał – 105 p. (czas Wojtka – 46,38 s.).W kategorii chłopców najmłodszych przewodzi Nikodem Walczak – 639 p. przed Piotrem Pacyną – 547 p.

2015-10-28 ok24.tv