Najbiedniejsi mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego na pewno tej zimy nie zmarzną. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej swoim podopiecznym, zamiast pieniędzy, przekazuje opał. Od stycznia do października z tej formy wsparcia skorzystało ponad 400 osób.

W poprzednich latach dotacje celowe na węgiel były różnie wykorzystywane przez podopiecznych MOPS-u. Dlatego kilka lat temu Miasto postanowiło, że w okresie zimowym będzie rozdawać węgiel i miał. W tym roku z tej formy pomocy skorzystały 462 osoby. – Mamy na to ponad 305 tysięcy złotych. Za tę kwotę kupujemy węgiel i miał oraz dowozimy opał do domów osób, którym go przyznano – wyjaśnia Krzysztof Jaśkiewicz- z ostrowskiego MOPS-u. – Osoby niepełnosprawne mogą liczyć też na wniesienie węgla do domu.

Miasto w drodze przetargu wybrało firmę transportową oraz dostawcę opału. Dzięki temu płaci mniej, niż indywidualny odbiorca. Jakość węgla co jakiś czas jest sprawdzana pod względem np. jego kaloryczności. Opał wciąż jest dostępny. Osoby zainteresowane mogą składać wnioski w MOPS. Żeby otrzymać zasiłek celowy – w tym przypadku węgiel – dochód osoby samotnej nie może przekraczać 634 złotych, a w rodzinie na jednego jej członka 514 złotych.

2015-11-26 ok24.tv