Stanął w obronie koleżanki i został pobity. Zdarzenie miało miejsce w jednym z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Napastnikowi grożą 2 lata więzienia.

17-letni pleszewianin podróżował autobusem razem ze znajomymi. W  pewnym momencie jedne z pasażerów, którego grupa nastolatków nie znała, zaczął zaczepiać koleżankę chłopaka. Ten stanął w jej obronie. – Zwrócenie uwagi nie spodobało się jednak 29-letniemu pasażerowi. Zadzwonił on po swojego brata i poinformował go, że ma problem, gdyż jest zaczepiany przez obcego mężczyznę. 22-letni brat wsiadł do autobusu już na kolejnym przystanku. Nie próbując dociekać prawdy, postanowił wymierzyć sprawiedliwość „na własną rękę” i uderzył 17-latka kilkukrotnie pięścią w twarz – informuje st.post. Patrycja Lichtarowicz z ostrowskiej komendy.

Pobity zawiadomił policję o napaści. Mundurowi ustalili tożsamość nerwowego pasażera, który już usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz występku chuligańskiego, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

2016-01-14 ok24.tv za faktykaliskie.pl