Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch sprawców pobicia mężczyzny, do którego doszło w jednym z ostrowskich pustostanów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za pobicie grozi im do 3 lat więzienia.

Do pobicia doszło 8 listopada na terenie jednego z opuszczonych budynków w Ostrowie Wielkopolskim. W nocy z soboty na niedzielę, między mieszkańcami pustostanu doszło do słownych nieporozumień. W wyniku sprzeczki jedna z lokatorek została wyrzucona z zajmowanego pomieszczenia.

W niedzielę, około godziny 8.30 w towarzystwie dwóch mężczyzn, kobieta pojawiła się z powrotem w swoim dawnym lokum. Mężczyźni z którymi przyszła od początku zachowywali się agresywnie. W pewnym momencie, na miejscu pojawił się również konkubent kobiety, który wcześniej wyrzucił kobietę z zajmowanego przez siebie lokalu. Napastnicy bili go i kopali po całym ciele. W wyniku wielokrotnych uderzeń pokrzywdzony stracił przytomność. Ostatecznie, dwóch mężczyzn wraz z kobietą oddaliło się z budynku pozostawiając w nim nieprzytomnego mężczyznę.

Pomocy pokrzywdzonemu udzielił inny mieszkaniec pustostanu, który wezwał na miejsce policję i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że w wyniku pobicia pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń i musi pozostać pod obserwacją lekarzy. Działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania sprawców pobicia jeszcze tego samego dnia. Policjanci znaleźli przy jednym z nich zakrwawione ubranie, które miał na sobie podczas pobicia. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im do 3 lat więzienia. Wobec obu prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się oraz komunikowania z pokrzywdzonym.

2015-11-11 ok24.tv