Jadący prywatnym samochodem policjant zauważył jadącego „slalomem” motorowerzystę. Postanowił udaremnić mu dalszą jazdę i ruszył za nim, wyprzedził jednoślad, wysiadł z samochodu i zatrzymał motorowerzystę. W trakcie rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny alkohol.

W związku z tym zabrał kierowcy kluczyki i powiadomił dyżurnego komendy, który na miejsce skierował patrol. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 35-letni motorowerzysta miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Tym razem funkcjonariusz ostrowskiej Policji, który na co dzień pracuje w Posterunku Policji w Przygodzicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę motoroweru.

Dodatkowo, podczas sprawdzania wymaganych podczas kontroli dokumentów, funkcjonariusze ustalili, że kierowca jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.
Kierującemu za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.