Nadal niewiele wiadomo na temat przedmiotu, który znaleziono w ostrowskim magistracie, a który – jak określa to policja – mógł służyć do podsłuchiwania rozmów”. Urządzenie znaleziono podczas porządkowania gabinetu Przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego – w jednym z foteli.

„Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie przeznaczenia znalezionego przedmiotu, osoby, która mogła go zostawić w tym miejscu, oraz osoby, która mogła prowadzić ewentualny nasłuch. Zabezpieczone przez policjantów urządzenie zostanie w najbliższym czasie przekazane biegłemu” – powiedziała Radiu Centrum, starsza posterunkowa Patrycja Lichtarowicz z ostrowskiej policji.

Pojawia się jeszcze jedno pytanie – ostrowska policja potwierdziła Radiu Centrum, że zgłoszenie o znalezisku otrzymała w poniedziałek 11 lipca. Tymczasem, jak wynika z oficjalnych informacji, samo urządzenie znaleziono w czwartek 7 lipca. Co działo się pomiędzy 7 a 11 lipca z tajemniczym sprzętem? Dlaczego decyzji o zawiadomieniu policji nie podjęto natychmiast, albo chociaż nazajutrz po odkryciu urządzenia, ale dopiero po weekendzie?

Dlaczego policji nie poinformował Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki, tylko prezydent Beata Klimek? Między przedstawicielami samorządu nie ma podległości służbowej. A w przypadku powzięcia wiedzy i ewentualnym popełnieniu przestępstwa prawo nakazuje natychmiast powiadomić odpowiednie służby.

Coraz częściej pojawia się opinia, że manewr schowania urządzenia w fotelu jest zbyt prosty, gdyby naprawdę chodziło o skuteczne podsłuchiwanie rozmów, które odbywały się w gabinecie Przewodniczącego Rady, a który służył również jego zastępcą: Lechowi Topolanowi i Michałowi Szmajowi.

Pytanie: czy istnieje kalendarz działalności i przyjęć Przewodniczącego oraz zastępców, z których można stworzyć listę odwiedzających gabinet. Przed gabinetem przewodniczącego swój pokój ma kierownik Biura Rady Miejskiej, a wcześniej sekretariat. Wejście w godzinach pracy niezauważonym do gabinetu przewodniczącego jest prawie niemożliwe.

2016-07-16 ok24.tv za rc.fm