Nic tak nie ubarwia życia towarzyskiego na wszystkich szczeblach urzędniczych jak kolejne informacje o nowych posadach zajmowanych przez postaci powszechnie znane.

Pierwsza krążąca informacja jest taka, że był poseł PSL Piotr Walkowski, który od jesiennych wyborów parlamentarnych nie zasiada już w Sejmie RP, miałby zostać zastępcą Krzysztofa Rasiak, obecnie wójta Gminy Przygodzice. Byłoby to nowe stanowisko, ponieważ teraz w Urzędzie Gminy w Przygodzicach jest wójt, sekretarz i skarbnik. Piotr Walkowski był także wicestarostą ostrowskim. Po wygranych wyborach do Sejmu RP zastąpił go na tym stanowisku właśnie Krzysztof Rasiak z PSL. Walkowski jest także szefem struktur w Wielkopolskiej Izbie Rolniczej.

Wójt Krzysztof Rasiak zaprzecza tym informacjom. Z informacji przekazanych telewizji ok24.tv przez wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka wynika, że „Daje rade sam zarządzać gmina i nie potrzebuje żadnego wsparcia”.

krzysztof_rasiak

 

 

 

 

 

 

 

 
fot. UG Przygodzice

Druga krążąca informacja dotyczy nowego naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Dariusz Dębicki, mieszkaniec Sulmierzyc, od niedawna zajmuje stanowisko po Marlenie Maląg i kieruje miejską oświata – od przedszkoli po gimnazja. Dębicki startował również w wyborach na burmistrza Sulmierzyc, do wygranej zabrakło niewiele. Ostatnio jednak w związku z zarzutami prokuratorskimi postawionymi dotychczasowemu burmistrzowi Sulmierzyc gminę czekają kolejne wybory. Jeśli Dębicki wystartuje i wygra … to miejska oświata będzie znów poszukiwać nowego szefa.

Do objęcia stanowiska dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim podobno szykuje się Dorota Hurna, w poprzedniej kadencji radna powiatowa z listy PIS i pracownik spółki Holdikom SA. W listopadzie p.o. dyrektora ZUS została Donata Szopińska-Frąszczak, dotychczas zastępca dyrektora ostrowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wieloletnia szefowa ostrowskiego oddziału Elżbieta Jenczak przeszła na emeryturę. ZUS to jeden z większych pracodawców mieście. Zatrudnia około 900 osób.

2016-02-09 ok24.tv