Pleszewskie Centrum Medyczne już trzeci raz z rzędu wygrało Ranking Szpitali pod patronatem „Rzeczpospolitej”. PCM zdobyło 917 punktów na 1000 możliwych. To trzecia wygrana z rzędu na najlepszy szpital w kraju. Na taki wynik złożyły punktacje w poszczególnych kategoriach, m.im: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

138219_r0_620

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pleszewski szpital znalazł się na pierwszym miejscu wśród szpitali zabiegowych. W tej kategorii znalazły się jeszcze tylko trzy szpitale z wielkopolski: ZZOZ w Ostrowie Wlkp. sklasyfikowany na 81. miejscu, szpital powiatowy w Międzychodzie (75 miejsce) oraz szpital w Nowym Tomyślu (46 miejsce).

Zestawienie powstaje na podstawie ankiety wysyłanej do szpitali przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Zawiera ona pytania m.in. o infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, warunki wpływające na komfort pobytu w szpitalu, zdarzenia niepożądane (np. zakażenia), certyfikaty i sytuację finansową.

Czy w szpitalu istnieje możliwość wykonywania RTG, USG przez całą dobę ? Ile jest łóżek na oddziałach? Czy istnieje procedura rozpatrywania skarg pacjentów? Czy pacjenci mogą dokupić posiłki? – tak szczegółowe pytania maja ułatwić wskazanie czynników wpływających na poziom świadczeń zdrowotnych.

Ranking ten jest jednym z najbardziej prestiżowych i cieszy się ogromną popularnością wśród lekarzy, ale i samych pacjentów.

2015-12-17 ok24.tv