Czternastu transakcji zbliżeniowych (bez podawania PIN) dokonał 24 letni kaliszanin. Tyle, że kartą kolegi.Grozi mu do 10 lat za kratkami.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzanego o kradzież karty płatniczej i dokonywanie płatności przy jej użyciu. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie.
Kartę ukradł koledze podczas wspólnej popijawy. Mężczyzna wykorzystał stan upojenia kolegi i po prostu ją sobie zabrał. W ciągu dwóch dni mężczyzna użył cudzej karty, aż 14-krotnie, płacąc zbliżeniowo za rożnego rodzaju zakupy i usługi. Dwie kolejne próby płatności okazały się nieudane.

Ustaleniem sprawcy kradzieży karty zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że przestępstwa mógł dokonać 24-letni znajomy pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty. Odpowie łącznie za 17 czynów – kradzież karty płatniczej, 14 włamań do systemu bankowego i kradzież pieniędzy oraz 3 usiłowania kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara 10-lat pozbawienia wolności.

Warto przy korzystaniu z tego typu płatności właściwie zabezpieczać karty płatnicze. Ważne, by na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec kartę.