Lepsza promocja i zacieśnienie współpracy z urzędem, atrakcyjniejsze usługi i pozyskiwanie środków unijnych – to cele, jakie stawia przed sobą nowo wybrany prezes aquaparku. Nowe prezes rozpoczyna pracę 1 kwietnia – będzie zarabiał 8 tysięcy złotych brutto.

Spośród 20 kandydatów ubiegających się o stanowisko prezesa aquaparku komisja konkursowa, z przewodniczącą Rady Nadzorczej Marleną Chojnacką na czele, podjęła decyzję, że funkcję tę należy powierzyć dotychczasowemu kierownikowi działu marketingu w Kaliskim Parku Wodnym. – Wiedza Radosława Janczaka i jego dotychczasowe doświadczenie, a przede wszystkim znajomość spółki zdecydowały o tym, że został on wybrany przez Radę Nadzorczą, przy wsparciu wiceprezydenta Piotra Kościelnego, na nowego prezesa zarządu – uzasadniła podczas dzisiejszej konferencji prasowej Marlena Chojnacka, przewodnicząca Rady Nadzorczej spółki Aquapark Kalisz. – Wierzymy, że to właśnie pracownicy, osoby, które o aquaparku wiedzą najwięcej będą gwarantowały utrzymanie tej tendencji wzrostowej jeśli chodzi o przychody z działalności bieżącej aquaparku – dodał Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.

Od lewej: radosław Janczak, Piotr Kościelny i Marlena Chojnacka

Radosław Janczak obejmuje spółkę, której utrzymanie kosztuje 7 mln złotych rocznie, przy czym w 2013 roku aquapark przyniósł straty w wysokości blisko 4 milionów złotych. Jak twierdzi nowy prezes te straty z roku na rok zmniejszały się przy jednoczesnym wzroście kosztów utrzymania. Jednym z największych wyzwań będzie więc dążenie do samofinansowania się spółki. – Tego oczekuje zarówno Miasto, jak i wszyscy mieszkańcy Kalisza i dążenie to powinno rozpocząć się od rozwoju, dostosowania i dopasowania naszej oferty do potrzeb naszych gości – mówił Radosław Janczak, nowy prezes zarządu spółki Aquapark Kalisz.

W pierwszym etapie Janczak chce rozwinąć usługi, które już w tej chwili przynoszą spółce wymierne korzyści, postawić na zorganizowane zajęcia grupowe dla klientów, a także postarać się o dodatkowe środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nowy prezes chce aktywniej uczestniczyć we wszystkich działaniach Biura Promocji Miasta i przede wszystkim zbudować silny dział handlowo-marketingowy. – Mamy mnóstwo pomysłów i mnóstwo planów, które powstały przez te 3 lata, które zrodziły się w bezpośrednich kontaktach z odbiorcami naszych usług. Ten zespół będzie umiał umiejscowić je w długoterminowym planie – dodał Janczak.

Nowy prezes obejmie stanowisko z dniem 1 kwietnia. Będzie zarabiał 8 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Radosław Janczak ma 42 lata. Jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od prawie 20 lat związany jest z aktywnością marketingową i handlową. Ponad 9 lat pracował na samodzielnym stanowisku w Kaliszance w dziale marketingu. Prowadził też popularny w mieście pub „Carski”. W 2012 roku rozpoczął pracę w kaliskim aquaparku na stanowisku kierownika działu marketingu i obsługi klienta.

2015-03-27 ok24.tv za faktykaliskie.pl fot. E.Samulak