Piotr Kaleta, poseł PiS, oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Kalisza. Decyzja kierownictwa partii zapadła we wtorek wieczorem – podczas posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Lokalny PiS wytypował dwójkę „kandydatów na kandydatów” do prezydenckiego fotela w Kaliszu – miejskiego radnego PiS Tadeusza Skarżyńskiego i posła PiS Piotra Kaletę.

Ostateczna decyzja miała zapaść przy Nowogrodzkiej już kilka tygodni temu, jednak wskazanie lidera opóźniły kłopoty ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego.

„Nie jestem zaskoczony” – powiedział radiu CENTRUM Piotr Kaleta: „To dla mnie nobilitacja, ale i ogromne zobowiązanie. Kandydaturę na prezydenta Kalisza należy brać poważnie i ja tak właśnie ją biorę. W najbliższym czasie będę chciał przedstawić swój pomysł na Kalisz”.

Kandydatem PIS na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego będzie senator Łukasz Mikołajczyk. Nieoficjalnie wiadomo, że sam kandydat nie był zainteresowany startem, ale … z decyzjami partii się nie dyskutuje.

Po ewentualnej wygranej Kalety do Sejmu RP wchodzi następna osoba, która uzyskała najwięcej głosów na liście PIS. W przypadku Senatu RP musiałyby się odbyć wybory uzupelniające.

2018-06-26 ok24.tv za rc.fm