Do głosów krytyki prezydenta Sapińskiego w temacie powiększenia Kalisza o kilkanaście sąsiadujących z miastem sołectw przyłączyli się lokalni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie: Joanna Lichocka, Tomasz Ławniczak i Piotr Kaleta jednogłośnie stwierdzili, że jest to niefortunny pomysł tak w treści, jak i w formie, a dodatkowo przedstawiony w złym czasie.

Uważam, że wprowadzenie tego w czasie kampanii wyborczej jest niepotrzebnym antagonizowaniem społeczności lokalnej. Trzeba to robić w spokojnym czasie, wysłuchując mieszkańców zarówno miasta jak i ościennych gmin i powiatów. Jestem temu przeciwna” – powiedziała  posłanka Joanna Lichocka.

„Jeszcze bym dodał do tego, że nie tylko moment, ale też forma nie została odpowiednio dobrana. My parlamentarzyści dowiedzieliśmy się o tym z mediów – zostałem tym zaskoczony. Obawiam się, że jest to pewna rysa na funkcjonowaniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i współpracy samorządu” – dodał poseł Tomasz Ławniczak.

„Uważam, że o wszystkim można dyskutować. Jednak odnoszę się do tego krytycznie w kategorii eleganckiego podejścia do tej sprawy” – dorzucił poseł Piotr Kaleta.

Swoją krytyczną opinię w tej sprawie przekaże wojewodzie wielkopolskiemu poseł Ławniczak podczas najbliższego spotkania.

2018-01-23 ok24.tv za rc.fm