Kto zastąpi Ziemowita Borowczaka i zasiądzie w fotelu zastępcy prezydenta? Coraz częściej można usłyszeć opinie, że nie wszyscy są chętni, by obejmować stanowisko w połowie kadencji,  gdy trudno mówić, by Ostrów Wielkopolski gospodarczo i inwestycyjnie rozbłysnął. By wsiąśc do tego „rozpędzonego pociągu” – cytując klasyka samorządowego.

Mówi się, że radny Łukasz Jędrzejak mógłby być zainteresowany przejęciem pałeczki po Borowczaku, jednak wadą jego miałby być brak doświadczenia z zarządzaniu gospodarką komunalną. Bartosz Ziółkowski, obecnie prezes spółki komunalnej MZK SA, bliski współpracownik ministra Andrzeja Dery, raczej nie obejmie teki wiceprezydenta. Jak mówi się nieoficjalnie  na objęcie stanowiska przez B. Ziółkowskiego nie zagadza się „Prawo i Sprawiedliwość”.

Niewykluczone, że osobą z doświadczeniem na stanowisku zastępcy od sprawy gospodarczych byłby Piotr Kościelny, dotychczasowy zastępca prezydenta Kalisza. Z Kościelnym prezydent Beata Klimek rozmawiała podczas sobotniej gali PZPN w Ostrowskim Centrum Kultury. Kościelny ma wiedzę na temat m.in. wspólnych projektów aglomeracyjnych. Kościelny na FB poinformował, że do Ostrowa Wielkopolskiego się nie wybiera. Nie zdementował informacji, czy propozycję taką otrzymał. – Nie zamierzam Kalisza opuszczać. Powróciłem na kaliski Wydział UAM, wracam do KKS-u, a więc tam skąd do samorządu wyszedłem. Wracam do ludzi, dla których Kalisz znaczy więcej niż polityka – napisał na facebooku.

Spore doświadczenie komunalne ma obecny prezes PWiK Wodkan SA Marek Karolczak, jednak nie jest związany z ostrowskim środowiskiem gospodarczym – co może się okazac i plusem i minusem.
Jednocześnie redakcja zatrzega, że spekulacje związane z potencjalnymi nazwiskami kandydatów na zastępce prezydenta nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez służby Urzędu Miejskiego. Wiadomo jedynie, że nowy zastępca zasiądzie w gabinecie jeszcze w 2016 roku.

644x0

Wakat na stanowisku zastępcy prezydenta od spraw gospodaczych trwa od 1 listopada br. po tym jak  po niespełna dwóch latach fotel ten opuścił Ziemowit Borowczak. Nieoficjalnie mówi się, że Borowczaka do Poznania ściągnął Tomasz Lewandowski, obecny wiceprezydent Poznania. Oficjalny powód rezygnacji – powody osobiste i rodzinne.Tomasz Lewandowski i Ziemowit Borowczak działają w nowym Stowarzyszeniu Inicjatywa Polska. Liderką Inicjatywy jest Barbara Nowacka, a w skład komitetu organizacyjnego wchodzą m.in. Ziemowit Borowczak oraz Tomasz Lewandowski.

Lewandowski jest związany również z ostrowska komunalką. A przez 18 lat był członkiem SLD. Szeregi partii opuścił po tym, jak przewodniczącym Sojuszu został Włodzimierz Czarzasty.  Z lewicą związany był również Ziemowit Borowczak.

2016-11-21 ok24.tv