224 zakażenia w Wielkopolsce, 113 w Poznaniu i powiecie poznańskim – to najwięcej jak dotąd od początku epidemii. Z powodu COVID-19 w regionie zmarło aż 11 osób.
Rośnie ognisko w powiecie krotoszyńskim, mamy tu kolejnych 20 przypadków, po 12 w konińskim i ostrowskim, 9 w wolsztyńskim i 8 – słupeckim. Pojedyncze przypadki są też w innych powiatach.
Od soboty w strefie czerwonej, gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia, znajdują się trzy powiaty z Wielkopolski: międzychodzki, gostyński i krotoszyński. Mieszkańcom takiej strefy nie wolno organizować wydarzeń kulturalnych, kongresów i imprez targowych. Nie mogą działać parki rozrywki, wesołe miasteczka, wstrzymane jest funkcjonowanie sanatoriów i uzdrowisk. Natomiast zawody sportowe, mecze i wyścigi mogą się odbywać bez publiczności. W kinach widownie mogą być zapełnione tylko w 25 proc., a kościoły, pociągi i autobusy – w połowie. Natomiast wesela i uroczystości rodzinne mogą być organizowane dla maksymalnie 50 osób. Maseczki trzeba nosić także na ulicy.


Żółte i czerwone strefy obowiązują dziś w Wielkopolskich powiatach, w naszym regionie w Krotoszyńskim (czerwona) i w ostrowskim (żółta)
Na czym polegają obostrzenia – KLIK!