Przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h i stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Aż pięciu takich delikwentów zatrzymała w miniony weekend kaliska policja. Najwyraźniej nowe, surowsze przepisy nie wszystkim przemawiają do wyobraźni.

Jednym z zatrzymanych jest obywatel Rosji. W sobotę, 4 lipca 40-latek jechał fordem Mondeo przez Ostrów Kaliski (gmina Brzeziny) z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Z podobną prędkością poruszał się dzień później 19-latek, którego policja zatrzymała na ul. Rzymskiej w Kaliszu. – Młody kierowca miał uprawnienia do kierowania dopiero od 2 miesięcy. Stracił je na najbliższe 3 miesiące – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W sumie kaliscy mundurowi zatrzymali w ten weekend aż 5 praw jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od maja z taką sytuacją muszą liczyć się kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h. Przyłapani na tym występku po raz drugi stracą uprawnienia do kierowania na 6 miesięcy. Trzecia „wpadka” oznacza cofnięcie prawa jazdy i konieczność ponownego zdawania egzaminów.

Od momentu obowiązywania nowych przepisów kaliska policja zatrzymała za przekroczenie prędkości 17 praw jazdy.

2015-07-06 ok24.tv za faktykaliskie.pl