Ruszył sezon na ostrowskich Piaskach. Dla odwiedzających dostępny jest już Park Przygód. Wiosną budzą się owady w Parku Olbrzymich Owadów, uaktywniają się atrakcje linowe – park linowy i wieża Na5ięć, na coś pysznego zapraszają Restauracja Plażowa i Tawerna przy plaży.

Park Olbrzymich Owadów to miejsce gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Miejski Zakład Zieleni  Sp. z o.o. pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, więc na terenie ośrodka możemy spodziewać się dodatkowych atrakcji, m.in. kolejnych eksponatów w Parku Olbrzymich Owadów! Powinny się one pojawić jeszcze przed wakacjami.

Choć do sezonu kąpielowego jeszcze sporo czasu, w pobliżu Parku Olbrzymich Owadów wysypany został piasek pod nową plażę oraz zostały zamontowane urządzenia na nowym placu zabaw. Nowy plac ma nie tylko bawić, ale także edukować, dlatego wokół niego ustawione zostaną kolejne tablice edukacyjne.

W okresie przedwakacyjnym Park Olbrzymich Owadów oraz Park Przygód czynne są w soboty w godz. 14.00-19.00 oraz w niedziele w godz. 12.00-19.00. W pozostałe dni atrakcje udostępniane są grupom po wcześniejszej rezerwacji.

2015-05-08 ok24.tv