„Perła samorządu” – taki tytuł otrzymał prezydent Kalisza, jako jeden z dziesięciu wyróżnionych w ten sposób prezydentów miast. Miasto zapewnia, że za tytuł ani za udział w rankingu nie zapłaciło ani grosza. Za co dokładnie Grzegorz Sapiński został doceniony przez Gazetę Prawną, która opublikowała ranking i zorganizowała „perłową” galę?

Jak się okazuje – na podstawie ankiet, które sami zainteresowani włodarze mieli nadesłać do organizatorów. Taka ankieta – zgodnie zresztą z regulaminem konkursu – jest… tajna. Kaliszanie nie mogą sprawdzić, o czym pisał w niej prezydent ich miasta. Sam organizator rankingu informuje, że zawartości ankiet w żaden sposób nie weryfikuje.

Wpisać można tam teoretycznie wszystko np. głównie ambitne plany. A to, jak najbardziej, wpisuje się w kryteria oceny, jakie deklaruje organizator rankingu: „oceniliśmy osiągnięcia włodarzy skupione wokół czterech różnych obszarów jego aktywności: włodarz jako menedżer, koordynator, wizjoner i reprezentant.”
I tu samo biuro prasowe kaliskiego magistratu przyznaje na stronie www Kalisza, iż „włodarze są typowani subiektywnie (…)”
Wśród tych samych „samorządowych pereł” znalazła się też Beata Klimek – prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

na fot. z prawej: Grzegorz Sapiński / prezydent Kalisza / fot. Anna Kryjom

2017-06-01 ok24.tv za rc.fm