Paweł Rajski, prezes Stowarzyszenia „Ostrowianie dzieciom specjalnej troski” został 980 laureatem Orderu Uśmiechu. Jest jednocześnie czwartym laureatem z naszego miasta po Marianie Trachimowiczu w 1968r. Józefie Kasprzaku w 1974r.i Kazimierzu Pussaku  w 1977r.

Kandydaturę Rajskiego zgłosiła uczennica Zespołu Szkół Specjalnych 15-letnia Dominika Wencel. To ona napisała list do Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

– Są tacy, którzy mówią o mnie ,,złotousty”! Ale dziś podczas święta Zespołu Szkół Specjalnych był moment, że zabrakło mi słów, że coś uwięzło w gardle. Zwykle to ja wręczam odznaczenia dziś otrzymałem chyba najważniejsze w swoim życiu ,,Order uśmiechu” od dzieci. Dziękuję wszystkim! To medal dla tych, którzy od początku, przez 25 lat są ze mną w Stowarzyszeniu jest ich wielu, ale chciałbym wspomnieć kilku Andrzeja Leraczyka, ks. Macieja Wyzujaka, nieżyjącego Wojtka Burkietowicza Bożenę Szczepaniak księgową Stowarzyszenia, ale dziękuję wszystkim sponsorom i darczyńcom. Słowa podziękowania kieruję do mojej zony Elżbiety, bo nie jest łatwo mieszkać z facetem, który po przyjściu z pracy biegnie dalej i nie ma go w domu. Dziękuję synom, bo mam świadomość, że przez tą społeczną działalność straciliśmy coś w relacjach ojciec – synowie, bo na wszystko po prostu nie starczyło czasu. Dziękuję dzieciakom tym z ZSS, cudownym zaangażowanym nauczycielom, Beacie Srebrakowskiej i wszystkim dzieciom, które spotkałem, którym udało się pomóc. To bardzo wzruszający dla mnie dzień – komentował Paweł Rajski na FB.

11169809_1419081081743747_5453336327680229253_n

Odznaczenie jest przyznawane od 1968 roku przez dzieci.

– Ale to też bardzo ważne święto naszego stowarzyszenia, które obchodzi w tym roku swe 25-lecie. Nie oszukujmy się – gdyby nie prezes Paweł Rajski nie byłoby Stowarzyszenia „Ostrowianie dzieciom specjalnej troski”, nie byłoby milionów na szpital, na leczenie i zakup sprzętu, na rehabilitację… To prawdziwy Dar Serca naszego Pawła.
Ale też bardzo ważne – nasze wydarzenia (Festyny na Stadionie Miejskim, Bale Przyjaciół Dzieci, teraz Gwiazdki na Rynku „Zapal światło ponad nami”) to największe imprezy integracyjne w południowej Wielkopolsce dla całych rodzin… Z nami wszyscy się doskonale bawią- dodaje członek stowarzyszenia Andrzej Leraczyk.