3 czerwca parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach po raz trzeci organizuje niezwykłą zabawę. Do wygrania m.in. samochód – kabriolet, skuter, sprzęt RTV i AGD, a na scenie ponownie pojawi się znana i ceniona gwiazda disco polo. Festyn już 3 czerwca na terenie przy parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Początek o 15.00, loteria rusza o 17.45, a występy gwiazd od 19.00. Losy na loterię można kupować w każdą niedzielę przy kościele parafialnym i w dzień samego festynu. 

Takiej atmosfery, takiej frekwencji i nagród mogą pozazdrościć mieszkańcy wielu większych niż Nowe Skalmierzyce miejscowości. Rok temu festyn uwieczniła swoim występem piosenkarka disco – polo, której hity znają chyba wszyscy Polacy. Shazza przyciągnęła do Skalmierzyc prawdziwe tłumy. Trzy lata temu na pierwszym festynie zagrał zespół Bayer Full, a organizatorom przyświecała prosta idea. – Chcieliśmy zorganizować coś dla ludzi, aby mogli się wspólnie bawić – mówi ks. Łukasz Rau z parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

W zeszłym roku gwiazdą wieczoru była Shazza

Zorganizować coś dla ludzi było możliwe tylko z pomocą samych zainteresowanych. Ale zaczęło się od entuzjazmu i zaangażowania księdza proboszcza Zbigniewa Króczyńskiego i księdza Łukasza Raua. – Każdy z nas ma jakieś talenty i stara się je realizować – ocenia skromnie ksiądz Łukasz. – Jak to na początku bywa, było trudno, ale gdy podzieliliśmy się z tą myślą z życzliwymi ludźmi zaoferowali nam pomoc – dodaje kapłan z Nowych Skalmierzyc.

Chętnych do pomocy w organizacji imprezy z roku na rok przybywa. W tym roku, 3 czerwca na festynie o zabawę i edukację najmłodszych zadbają Iwona i Dariusz Kościelakowie – tamtejsi parafianie. Darek prowadzi Szkołę Programowania i Robotyki „RoboTec”. Iwona Szkołę Języków Obcych „Happy Hello”. Na tegorocznym festynie dzięki nim dzieci będą mogli, poprzez zabawę, poznać trochę angielskich słówek i zgłębić tajniki najnowszych technologii. – Przede wszystkim to jest wspaniała inicjatywa, poza tym jesteśmy tutaj w bardzo bliskim sąsiedztwie z probostwem i od samego początku kiedy takie inicjatywy powstawały, byliśmy zawsze otwarci i chętni do współpracy – mówi Darek Kościelak.

– Bardzo często jest taka sytuacja, z którą ja się spotkałam, kiedy dzieci które uczymy spotykają się z nami w sklepie czy na placu zabaw i dziecko mówi do mamy „zobacz, ta pani też jest tutaj” my tworzymy taką niezwykłą więź z ludźmi, właśnie na takich festynach – opowiada Iwona Kościelak.

Andrzej Rogowski, prezes Grupy Multimedia Polska rok temu wręczał kluczyki do peugeota – nagrody głównej. W tym roku kabriolet ufundowany przez tę firmę czeka w loterii na nowego właściciela.

Oprócz auta za los o wartości 20 złotych można wygrać skuter, bilety na zagraniczną wycieczkę, rower, sprzęt RTV i AGD, narzędzia, w tym piłę mechaniczną, karnety na wiele usług świadczonych przez lokalne firmy. Gwiazdą wieczoru będzie kultowy zespół Happy End, a tuż przed nim wystąpi Mariusz Piekarski, lider coraz bardziej popularnego w kraju zespołu Jumper.

2018-05-12 ok24.tv