Chora na raka Katarzyna Tomaszewska otrzyma długo wyczekiwany lek, którego kurację może opłacić dzięki zbiórce poprzez portal siepomaga.pl

Katarzyna Tomaszewska ma 42 lata, od trzech lat jest wdowa, wychowuje czworo dzieci. Na raka zmarła jej mama, u siostry  zdiagnozowano nowotwór piersi u niej samej zdiagnozowano raka jajnika. Po operacji oraz chemioterapii jej stan się poprawił. Jednak kilka miesięcy temu doszło do znacznego pogorszenia. Aktualną diagnozą jest obustronny nowotwór jajników.

Pani Kasia nie chciała się poddawać, jak sama mówiła, „nie było takiej opcji” – wraz z grupą znajomych zorganizowano zbiórkę na portalu www.siepomaga.pl, aby mieć możliwość na zakup specjalnego leku, który był jej ostatnią nadzieją.  Olaparib to lek, który przedłuża życie i opóźnia wznowienie choroby. W 15 krajach Unii Europejskiej jest refundowany, jednakże w Polsce na chwile obecną nie. Aby Pani Kasia mogła żyć powinna lek ten brać do końca życia. Jedynym problemem jest jego cena. Koszt 28-dniowej kuracji to ok. 22 000 zł.

W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko. Zostało zorganizowanych wiele akcji, podczas których zbierano pieniądze na leczenie Pani Kasi.  – Jestem po badaniach. Zostałam zakwalifikowana do leku, ale lek fizycznie odbiorę prawdopodobnie w poniedziałek. Być może będę go brała w formie tabletek: dwóch rano i dwóch wieczorem albo kapsułek: osiem rano i osiem wieczorem. Wszystko dokładnie będzie wiadomo w poniedziałek. Teraz tylko formalności… formalności, fundacja-szpital. – napisała na FB Pani Kasia.

2019-01-17 ok24.tv