Na pomoce dydaktyczne wydano w Ostrowie w ciągu ostatniego roku 201 tysięcy złotych. Tymczasem koszty związane z rachunkami za energię elektryczną sięgają 2 milionów 132 tysięcy złotych. Radny Wojciech Kornaszewski jest przekonany, że można poczynić znaczne oszczędności w rachunkach za prąd, a pieniądze przeznaczyć właśnie na pomoce dla przedszkolaków i uczniów.

Radny Wojciech Kornaszewski złożył interpelację, w której domaga się przeprowadzenia audytu zużycia energii elektrycznej placówkach oświatowych – przedszkolach i szkołach. Jak twierdzi radny, placówki oświatowe w Ostrowie ponoszą bardzo wysokie koszta związane z zakupem energii elektrycznej, a jest to spowodowane m.in. używaniem przez szkoły i przedszkola starego sprzętu, który pamięta lata świetności Związku Radzieckiego.

Radny pytał, czy planowana jest wymiana starego sprzętu AGD na energooszczędny oraz wymiana oświetlenia na oświetlenie typu LED? – W przypadku uznania, że wymienione działania są zbędne proszę o rzeczowe uzasadnienie – mówi Wojciech Kornaszewski.

2015-07-01 ok24.tv za naszrynek.pl