Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariusze Policji uratowali mężczyznę, który wpadł do rzeki. Trafił pod opiekę lekarzy.
Wspólne patrole policjantów i żołnierzy WOT pojawiły się na ulicach Kalisza po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Wspólne służby, to głównie monitorowanie sytuacji związanej z przemieszczaniem się osób. Jednak funkcjonariusze reagują w każdej sytuacji, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie innych osób.

Patrol pełnił służbę w pobliżu Parku Miejskiego. Jeden z przechodniów zaalarmował o dziwnym zachowaniu mężczyzny, który znajdował się w rejonie rzeki Prosny. Kiedy sierż. Michał Knop z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz żołnierze WOT ze 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie – szer. Jakub Piotrowski i kpr. Mateusz Raj z WOT udali się we wskazane miejsce, zobaczyli jak siedzący na skarpie mężczyzna osuwa się do wody. Szer. Jakub Piotrowski natychmiast wskoczył do rzeki by ratować tonącego.
Po chwili nieprzytomnego wyciągnęli na brzeg. Na miejsce dojechali kolejni policjanci mł.asp. Kamil Lichtarowicz oraz mł.asp. Łukasz Miachalak. Mundurowi na zmianę prowadzili akcję resuscytacyjną do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.