Pierwsze miejskie becikowe wręczone. Otrzymali je rodzice urodzonych w tym roku mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. W sumie becikowe trafiło do 50 rodzin. Pomysłodawczynią uchwały była Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Rodzice na każde dziecko otrzymają po 500 złotych, a w przypadku bliźniaków czy trojaczków po 1000 na każde kolejne.
becikowe_9

W czasie uroczystości rodzice, a w sumie maluchy, oprócz samego becikowego otrzymały też drobne upominki na dobry start. W spotkaniu, w czasie którego wręczono pierwsze w historii Ostrowa Wielkopolskiego miejskie becikowe, wzięli udział rodzice 50 urodzonych w tym roku nowych obywateli miasta.

– Miejskie becikowe nie uratuje budżetu, ale to ważny gest ze strony władz w stronę ostrowskich rodzin – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Pokazuje, że dostrzegamy ich znaczenie, że są dla nas ważni i że doceniamy podejmowany przez nich trud wychowawczy. W domowym budżecie przyda się każda złotówka i na pewno te pieniądze zostaną spożytkowane dobrze. To nie wszystko, co robimy. We wrześniu ruszą bezpłatne przedszkola. Mamy program taniego budownictwa dla młodych ludzi, który pomaga osobom wchodzącym w dorosłe życie i wierzymy, że dzięki takim działaniom mieszkańcy będą chcieli żyć w naszym mieście.

Dotychczas do Urzędu Miejskiego wpłynęło 117 wniosków o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu urodzenia dziecka. Rodzicom wypłacono dotychczas 28 tysięcy złotych, z czego w dwóch przypadkach po 1000 zł  na trzecie dziecko w rodzinie, a w jednym przypadku 2000 zł na bliźnięta. Kolejna grupa rodziców odbierze becikowe już w czerwcu.

2015-05-21 ok24.tv fot. UM Ostrów