Dobiegła końca budowa hali w Ostrowskim Parku Przemysłowym. W czwartek 25 czerwca br. oficjalnie otwarcie obiektu. Na terenach byłej Fabryki Wagon przy ulicy Wrocławskiej powstała hala o powierzchni blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Tym samym dobiegł końca drugi sztandarowy projekt poprzedniej kadencji i poprzedniego prezydenta Jarosława Urbaniaka – Ostrów Wielkopolski ma i Park Technologiczny i wynajęty już w całości Ostrowski Park Przemysłowy.

Lokal „A” składa się z hali produkcyjno-magazynowej wraz z hurtownią i antresolą (powierzchnia 1694,22 metrów kwadratowych) oraz pomieszczeń biurowo-socjalnych (powierzchnia 290,82 metrów kwadratowych).
Natomiast lokal „B” jest większy i składa się z hali produkcyjno-magazynowej (powierzchnia 2397 metrów kwadratowych) i pomieszczeń biurowo-socjalnych (352,65 metrów kwadratowych).

Hala wyposażona będzie w doki rozładunkowe, a jej koncepcja w razie konieczności pozwoli na rozbudowę obiektu w przyszłości. Przetarg na sporządzenie projektu i wykonanie robót budowlanych dotyczących budowy parku przemysłowego wygrał Zakład Budowlano-Remontowy Budrem, umowę z inwestorem władze firmy podpisały na początku września 2014r.

Powstanie Ostrowskiego Parku Przemysłowego to dobra wiadomość przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw, które będą mogły korzystać na preferencyjnych warunkach z nowoczesnej infrastruktury, świetnie zlokalizowanej, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 11. Na stworzenie parku władze samorządowe OStrowa Wielkopolskiego w 2013 roku pozyskały ponad 3,5 miliona złotych bezzwrotnej dotacji z funduszy unijnych.

2015-06-23 ok24.tv