Pełnomocnikiem ds Rewitalizacji Miasta w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie będzie Paweł Fludra – takie są wyniki konkursu na to stanowisko. Z kolei Aleksander Kupczyk wygrał konkurs na stanowisko inspektora w Referacie Inwestycyjno-Technicznym w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejny konkurs  wyłonił kierownika nowego referatu – Referatu Transportu Miejskiego.  Funkcje tę pełnić będzie Małgorzata Spiżewska.

Nadal nie obsadzone są dwa nowe stanowiska: Inżyniera Miasta w Urzędzie Miejskim, a także naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta. Na rozstrzygnięcie czeka także konkurs na Plastyka Miejskiego.

Jak podaje Radio Centrum prezydent Klimek zapowiada przyjęcie do pracy dwóch emerytowanych pracowników z powiatowego starostwa. Szeregi urzędników mają zasilić Jerzy Bartuzi – były naczelnik wydziału rozwoju i Jacek Szydłowski, który był szefem wydziału integracji za kadencji starosty Włodzimierza Jędrzejaka. Forma zatrudnienia obu panów nie została jeszcze ustalona, ale pytania o to ze strony radnych padły już na ostatniej sesji.

– Potrzebuję ludzi doświadczonych w pozyskiwaniu funduszy unijnych, zwłaszcza na termomodernizacje- powiedziała Radiu Centrum prezydent Beata Klimek. – Myślę sobie, że w tej dziedzinie warto skorzystać z doświadczenia osób, które mają to wszystko w jednym palcu, przeszły cały proces. Innymi słowy nie chciałabym, aby jak to podkreślał radny Paduch, dawać tu szansy ludziom młodym. Nie chciałabym, aby na tak trudnym odcinku uczyli się czy dopiero zdobywali doświadczenie. Musimy sięgnąć po pieniądze, dopilnować całego procesu.

Urząd Miejski przeszedł reorganizację. Przybyło w nim 8 nowych wydziałów. Część z nich zostanie przeniesiona do wyremontowanych pomieszczeń przy sali sesyjnej.

2015-11-06 ok24.tv za rc.fm