Janusz Jurek, ostrowski grafik został zwycięzcą Judgment Day Awards 2015 w kategorii grafika 3D podczas Independent Festival of Creative Communication w Chorwacji. Jest to największy w tej części Europy festiwal branży multimedialnej, wydawniczej i reklamowej trwający 6 dni.

[jwplayer mediaid=”2619″]

„Jury konkursu stanowili autorzy ponad 400 wcześniej zakwalifikowanych prac. Nagroda jest dla mnie o tyle cenna, gdyż o jej przyznaniu zadecydowali w drodze głosowania graficy, projektanci, designerzy oraz agencje reklamowe, które jednocześnie prezentowały tam swoje prace.

Moja grafika „papilarnie” konkurowała często z wysokobudżetowymi pracami wykonanymi przez duże i znane agencje reklamowe, dla największych światowych marek.

Została wykonana w unikalnej, opracowanej przeze mnie technice, która polega na tworzeniu rysunków w wirtualnej przestrzeni trójwymiarowej.

Zwycięska grafika stanowi fragment serii Borderline, która jesienią będzie prezentowana na wystawie w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim.” Janusz Jurek jest Absolwentem Instytutu Pedagogiczno- Artystycznego UAM w Kaliszu. Na co dzień zajmuje się grafiką reklamową, fotografią, w tym
produktową, stronami www oraz szeroko pojętymi multimediami. Prowadzi NEO Studio Grafiku Użytkowej. Jest autorem m.in. sztandaru miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz logotypu naszej telewizji OK24.tv

Więcej na www.januszjurek.info  oraz www.behance.net/januszjurek

J_JUREK

OK24.tv 17.06.2015