Happening, działania teatralne, warsztaty plastyczne, a wszystko z hasłem ekologii na czele – tak w skrócie wyglądał ostrowski Dzień Ziemi. Ci, którzy w minioną sobotę przyszli na rynek, mogli także oznakować swój rower i skorzystać z miniwarsztatu rowerowego.

ziemia_5

Dzień Ziemi po raz kolejny zorganizowało ostrowskie stowarzyszenie ,,re-Ewolucja”. – Światowy Dzień Ziemi wypada 22 kwietnia. W Ostrowie chcieliśmy akcję skierować do większego grona, tak więc zorganizowaliśmy ją w sobotę, 25 kwietnia – mówią organizatorzy.

Tego dnia na rynku przez dwie godziny odbywały się warsztaty plastyczne, których tematyka wpisywała się w hasło ,,Z energią zmieńmy źródła”. Ich uczestnicy pod okiem instruktorek robili m.in. papierowe wiatraki. Wrażenie zrobiły działania teatralne w wykonaniu studentów kaliskiego Studium Kształcenia Animatorów Kultury, którzy animowali wielką postać. Miniprzedstawienie dali też najmłodsi. Chętni mogli oznakować swój rower u strażników miejskich, a cykliści dokonać drobnych napraw w miniwarsztacie rowerowym. Można było też dowiedzieć się więcej o działaniach proekologicznych wsłuchując się w rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz odwiedzając stoisko edukacyjne ostrowskiego MZO. Akcja trwała dwie godziny, a w jej organizację włączył się też Młodzieżowy Dom Kultury.
2015-04-26 ok24.tv za gazetaostrowska.pl