Rusza II edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, jednak da się usłyszeć głosy niezadowolenia dotyczące zwycięskich projektów z I edycji. Przede wszystkim z tempa prac projektowych. Trwają one prawie tak długo, jak cały okres nagłaśniania i etapowania – od konferencji prasowej, poprzez zgłaszanie projektów, ich weryfikację, nadawanie im numerków w specjalnym losowaniu, aż po głosowanie i ogłoszenie końcowych wyników.

Pierwszy projekt, który został zrealizowany to budowa kortów przy Szkole Podstawowej nr 7, następnie projekt uchwały dotyczący zakupu samochodu dla strażaków-ochotników został przedstawiony radnym i przez radnych na sesji przyjęty. Dopiero w lipcu 2016r. został przez Urząd Miejski ogłoszony przetarg na odnowienie Stanicy Harcerskiej. w ramach zadania powstaną toalety, wymieniony będzie dach i odnowione ściany.

Najpóźniej zrealizowany będzie projekt, który zakładał budowę ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej przy Stawie Szulca. Została wykoszona trawa, ale projekt jest nadal sprawdzany i opracowywany. Jeden ze współautorów tego obywatelskiego projektu,  opóźnienia w realizacji projektu i zachęcił urzędników do bardziej wytężonej pracy.

obo_gala_4Przygotowanie do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego trwały od czerwca 2015r., wyniki podane zostały w grudniu 2015r.  W I edycji zostało zgłoszonych 67 projektów.

1. „Stanica harcerska – na miarę XXI wieku”. Kompleksowa modernizacja budynku głównego (Piaski-Szczygliczka) – 4129 głosów,

 

2. Ścieżka rekreacyjno – edukacyjna przy Stawie Szulca (ul. Składowa/Lwowska) – 1890 głosów,

 

3. Samochód dla strażaków – poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta poprzez zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim – 1417 głosów,

 

4. „Bądź jak Janowicz i Radwańska” – budowa kortu tenisowego w kompleksie sportowym SP nr 7 (ul. Bema) – 1403 głosy.

2016-07-29 ok24.tv