Był zastępca prezydenta z dalekiego Sanoka, był prezes Holdikomu z Poznania, był przewodniczący Rady Nadzorczej Holdikomu także z Poznania, jest prezes OPP z Jarocina i prezes w Wodkanie z Krotoszyna, teraz będzie naczelnik wydziału edukacji i sportu z … Tomaszowa Mazowieckiego. Jolantę Maćkowiak zastąpi radna Sejmiku Województwa Łódzkiego z ramienia PIS Anna Grabek – informuje dzisiejsza „Gazeta Ostrowska”.

To zaskakująca informacja szczególnie po ostatniej konferencji kandydata na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z PIS Łukasza Mikołajczyka, który dość jednoznacznie skrytykował sposób zarządzania miastem przez obecną prezydent. Czy nowa naczelnik z Prawa i Sprawiedliwości ma te nadwyrężone stosunki uleczyć, czy wręcz przeciwnie – jest podrzuconym przysłowiowym kukułczym jajem przez inną frakcję współpracującą z PIS – a mianowicie Solidarną Polskę z Andrzejem Derą na czele?

To już czwarty naczelnik wydziału edukacji i sportu w tej kadencji. Kolejno byli: Marlena Maląg, Dariusz Dębicki, Jolanta Maćkowiak. Maląg pełniła funkcję naczelnika oświaty od 2010 roku. Gdy została zastępcą prezydenta Jarosława Urbaniaka z powodzeniem łączyła dwie funkcje – i wiceprezydenta i naczelnika oświaty. Stanowisko naczelnika do końca kadencji Urbaniaka czyli do polowy grudnia 2014r. nie było obsadzone. Po wyborze Beaty Klimek na prezydenta Maląg wróciła na stanowisko naczelnika, ale na krótko, bo została wybrana na stanowisko wicestarosty ostrowskiego, po kilku miesiącach otrzymała powołanie na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego. Marlenę Maląg w Urzędzie Miejskim w dziale edukacyjnym zastąpił Dariusz Dębicki, związany w kuratorium oświaty. Ale i on nie popracował zbyt długo. W Sulmierzycach, z  którymi jest związany, ogłoszono wybory uzupełniające na burmistrza, wystartował, wygrał i z ostrowską oświatą się pożegnał. Na miejsce Dębickiego do Urzędu Miejskiego przyszła Jolanta Maćkowiak, dotychczasowa dyrektor IV liceum Ogólnokształcącego. Maćkowiak naczelnikiem Edukacji i Sportu była od 1 sierpnia 2016r. Sama zainteresowana nie chciała potwierdzić faktu, że zamierza odejść ze stanowiska. W Urzędzie Miejskim powtarzana jest informacja, jakoby o tym, że Maćkowiak rezygnuje Prezydent Beata Klimek dowiedziała się od … radnych opozycji na sesji w czerwcu.

Dotychczasowa naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak wraca od września br. do IV liceum jako nauczyciel matematyki. Urząd Miejski nie ogłosił konkursu na to stanowisko (bo też nie musiał). Spekulowano, że na stanowisku szefa ostrowskiej oświaty zasiądzie ktoś z pracowników wydziału, bo na 3 miesiące przed wyborami trudno będzie znaleźć chętnego. Pojawiło się również nazwisko dyrektor jednej ze szkół podstawowych, związanej z obozem Beaty Klimek i SLD.

A jednak znalazła się chętna i to z aż dalekiego Tomaszowa Mazowieckiego.

Co wiemy o nowej naczelnik? Anna Grabek ma 44 lata, jest drugą kadencję radną PIS w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Na swoim profilu FB przedstawia się jako polityk, udostępnia zdjęcia z działaczami PIS m.in. Joachimem Brudzińskim. Poparcia w wyborach do sejmiku udzielił jej przewodniczący  Komisji Krajowej MSZZ Solidarność Piotr Duda. Anna Grabek do tej pory była dyrektorem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim (od roku na urlopie dla poratowania zdrowia) i wicedyrektorem w Młodzieżowym Domu Kultury.

2018-08-08 ok24.tv za gazetaostrowska, fot. youtube