Dotychczasowa zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przygodzicach Karolina Dera-Szymańska została zastępcą dyrektora ARiMR w Poznaniu. To kolejne wysokie stanowisko, jakie obejmuje ostrowianka, po wygranych przez PIS wyborach parlamentarnych.
PIS100

Karolina Dera-Szymańska jest również radną powiatową, pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu. W związku z awansem Dery-Szymańskiej do Poznania nie będą konieczne zmiany w składzie rady, ponieważ zgodnie z prawem można łączyć te funkcje.

 

 

 

 

 

Tymczasem w tym tygodniu wypowiedzenia otrzymało ponad 300 kierowników biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Wszelkie zmiany kadrowe, które następują nie są zagrożeniem dla zadań jakie wykonuje Agencja – zapewnia rzeczniczka ARiMR-u Agnieszka Szymańska. Na sesji Rady Powiatu Ostrowskiego dotychczasowy szef biura ARiMRw Przygodzicach Paweł Błaszczyk podziękował za współpracę. ARiMR ma w Polsce 314 biur powiatowych.

– Z niedowierzaniem przyjęliśmy informację, że z dniem dzisiejszym odwołani zostali wszyscy Kierownicy Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zważywszy na naszą wieloletnią, owocną współpracę trudno nam przejść obojętnie nad decyzją Państwa przełożonych, a przede wszystkim nad formą rozwiązania z Państwem stosunku pracy.W imieniu wielkopolskich rolników przekazuję Państwu serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju naszych gospodarstw. Dziękujemy za inicjatywy podejmowane wspólnie z samorządem rolniczym oraz za stałą współpracę z naszymi delegatami i pracownikami – napisał na FB były poseł PSL Piotr Walkowski.

Nie jest tajemnica, że Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa były przyczółkiem działaczy i współpracowników Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na razie nie wiadomo kto zostanie kierownikiem i zastępcą kierownika biura ARiMR w Przygodzicach oraz czy nadal aktualny jest pomysł przeprowadzki siedziby biura do Ostrowa Wielkopolskiego.

2016-02-01 ok24.tv