Co czyni obiekt przedmiotem kultu? Kto decyduje, co jest w modzie? Jaką magię nadajemy obiektom poprzez ich używanie? Co wypełnia naszą potrzebę rytuałów? Czy sięganie po marki to wyraz potrzeby plemiennej przynależności? Co czyni markę luksusową? Do odpowiedzi na powyższe pytania i refleksji nad przyszłością konsumpcjonizmu zachęcają Aga Smektała, ekspertka budowania marek luksusowych oraz artystka Anna Rulecka.

Aga i Anna zaprosiły do przestrzeni inspiracji podczas pierwszej edycji Luxury Carnival – festiwalu marek luksusowych i premium, który odbył się na EXPO XXI 18-19 stycznia 2019 w Warszawie. Podczas wydarzenia zaprezentowały się wyłącznie renomowane i luksusowe marki z branży mody, akcesoriów, kosmetyków, motoryzacji i wielu innych.

Podczas Luxury Carnival nie zabrakło rozrywki oraz wydarzeń o charakterze dydaktycznym. Stworzono kameralne strefy – specjalnie do prowadzenia indywidualnych prezentacji marek animowanych przez ich ambasadorów. Odbyły się również seminaria oraz konsultacje eksperckie, podczas których partnerzy Luxury Carnival zaprezentowali swoją ofertę.

Impreza miała charakter festiwalowy, ta formuła inspirowana jest szwajcarskimi i nowojorskimi przykładami, do której trudno się dzisiaj gdziekolwiek odnieść. Muzyka grana na żywo przez profesjonalnych muzyków jazzowych i kameralnych zaaranżowała niepowtarzalny klimat.

Więcej na temat trendów w zarządzaniu marką będzie można usłyszeć podczas wystąpienia Agi na Luxury Carnival, a także na jej wykładzie „Zarządzanie marką luksusową”, który odbędzie się 20 marca w Warszawie.

Bio Agi Smektały – urodzona w Ostrowie Wielkopolskim, absolwentka zarządzania międzynarodowego (SGH Warszawa, Bocconi Mediolan). Przez 8 lat związana z LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton – największym na świecie koncernem dóbr luksusowych. Obecnie rozwija własną działalność edukacji biznesowej pod marką INZPIREA oraz działalność artystyczną z misją odkrywania wewnętrznej boskości pod pseudonimem scenicznym EMPIREA.

2019-01-21 ok24.tv