Michael Biegler przestaje pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nowego trenera wybierze na drodze konkursu. Wśród potencjalnych kandydatów do objęcia posady trener Biało-Czerwonych wymienia się m.in.  Piotra Przybeckiego i Marcina Lijewskiego.

Michael Biegler rezygnację z posady trenera reprezentacji Polski złożył w czwartek rano, kilkanaście godzin po klęsce w meczu z Chorwacją na EHF Euro 2016. Jego prośba została przyjęta przez prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego. Biegler pożegna się z kadrą piątkowym meczem o 7. miejsce na mistrzostwach Europy.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce jego następcę znaleźć musi szybko. Już na początku kwietnia reprezentacja zagra bowiem w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2016. Nowy trener musi zacząć pracę z kadrą jak najszybciej, by odpowiednio przygotować zespół do preolimpijskich zmagań.

Oficjalny konkurs na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski przeprowadzony zostanie w lutym. Jego warunki nie są jeszcze znane, lecz już teraz w środowisku piłki ręcznej pojawiają się pierwsze nazwiska trenerów, którzy mogliby ubiegać się o posadę szkoleniowca kadry. Przedstawiamy potencjalnych kandydatów.

2016-01-28 ok24.tv za sportowefakty.pl