Campus Polska Przyszłości to inicjatywa Wiceprzewodniczącego PO, Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ma aktywizować młodych ludzi oraz sprzyjać wymianie opinii i poglądów między politykami, a młodym pokoleniem.
To znakomita okazja do wielu spotkań z niezwykle interesującymi osobami. Wśród nich był wieloletni premier, były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Nie zabrakło również gości zagranicznych. Byli burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony czy Sadiq Khan – burmistrz Londynu. Szczególnie istotnym gościem był Frans Timmermans, który przez wiele lat zajmował się kwestią praworządności w Unii Europejskiej, a teraz odpowiada za Europejski Zielony Ład.

Campus Polska Przyszłości to coś więcej niż spotkania z politykami. Szczególne wrażenie na wszystkich zgromadzonych zrobiło spotkanie z powstańczyniami z czasów Powstania Warszawskiego. Przekazały one uniwersalne prawdy, tj. Obowiązek reagowania na zło czy wezwanie do obrony porządku konstytucyjnego i człowieczeństwa we współczesnym społeczeństwie.

Warto wspomnieć również o obecności ekspertów w swoich dziedzinach, dzięki którym zgromadzeni mają możliwość poszerzenia wiedzy nt. Istotnych zagadnień – zmian klimatycznych, 5G czy cyberbezpieczeństwa.

Podczas Campusu odbywają się również wydarzenie kulturalne – koncerty i spektakle teatralne. Zebrani mieli okazję spotkać się i porozmawiać z ikonami kultury – Maciejem Stuhrem czy Janem Komasą.

Czy sądzę, iż jest to inicjatywa, którą warto kontynuować? Zdecydowanie tak. Jest to niesamowita przestrzeń dialogu, opartego na wzajemnym szacunku i ciekawości świata. Jest to znakomita okazja do poznania wielu wspaniałych osób, będących liderami życia społecznego w swoich społecznościach. Jest to możliwość poszerzenia swoich horyzontów i zdobycia intersujących informacji. Na dodatek wszystko odbywa się na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Kortowie. W pięknej scenerii nad zachęcającym do rekreacji Jeziorem Kortowskim. Jest to wydarzenie jakiego w polskim życiu społecznym wcześniej nie było. Warto je kontynuować! Cieszę się, że mam możliwość wzięcia w nim udziału i dołożenia swojej niewielkiej części wkładu w tę inicjatywę.
Jakub Szczygieł Student drugiego roku prawa na UWr, Interesuje się polityką międzynarodową, sztuką. Jest zwolennikiem integracji europejskiej. Były Przewodniczący obrad Sejmiku Młodzieży Województwa Wlkp. Zaangażowany w zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego