1488 – tyle osób dokładnie, zdaniem komisji weryfikującej zatańczyło zumbę podczas pobijania rekordu Polski na ostrowskim Piaskach w sobotę trzeciego września. Komisja po przejrzeniu wszystkich dostarczonych dokumentów, postanowiła przyznać organizatorom imprezy „Zumba fitness po zdrowie” Certyfikat Ustanowienia Rekordu Polski w Zumbie.

Oficjalny rekord Polski w zumbie wynosi obecnie 1488 osób! Liczba uczestników, która sugeruje, jak wielu miłośników zumby jest w Polsce. Nie ma się czemu dziwić – Zumba to fantastyczna zabawa. Uczestnicy maratonu wyszli z niego naładowani ogromną dawką pozytywnej energii, płynąca z gorących rytmów latynoskich i energetycznych układów tanecznych w wykonaniu instruktorów Zumba Fitness z całej Polski.


Wstęp na maraton był bezpłatny. Dotychczasowy rekord – 1322 osoby, również należał do Ostrowa Wielkopolskiego i został ustanowiony 7 września 2014. – Weryfikacja rekordu to rzecz normalna. My po każdej tego typu imprezie wysyłamy do centrali wszystkie dokumenty jakie mamy do potwierdzenia wydarzenia. Wśród tych dokumentów są zdjęcia i filmy, ale także, a może przede wszystkim listy z podpisami uczestników bicia rekordu – mówi Marika Puchalska – Wojtowicz, organizator imprezy.

2016-09-13 ok24.tv