Jeszcze w tym roku planowane jest zakończenie remontu pierwszej części Oddziału Wewnętrznego ostrowskiego szpitala. Radni powiatowi przeznaczyli na to zadanie dodatkowe środki, w sumie 2,7 mln zł z budżetu powiatu.Na remont tego oddziału pacjenci oraz personel czekali od dawna. Bolączką były nie tylko ośmioosobowe sale, ale także zaplecze medyczne, socjalne dla personelu i sanitarne nie remontowane od kilkudziesięciu lat.

szpital-640x426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zakończonej modernizacji pojawią się sale dwuosobowe z własnymi węzłami sanitarnymi. – Na ostatniej sesji przeznaczyliśmy na to zadanie dodatkowe pieniądze, w sumie 2,7 mln zł. To większa kwota od pierwotnie planowanej, ale także znacznie zwiększyliśmy zakres prac, który nie ogranicza się tylko do samego oddziału wewnętrznego. Poprawi się standard także pacjentów z innych oddziałów – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Chodzi przede wszystkim o wymianę całych pionów, co dla pacjentów oznacza nowe toalety także na neurologii czy chirurgii. Zakres niektórych prac remontowo-budowlanych rozszerzony został już z myślą planowanej rozbudowie nowego skrzydła szpitala. Dotyczy to m.in. central wentylacyjnych oraz przygotowania klatek schodowych do wymogów przeciwpożarowych.

Remont podzielony został na dwa etapy. Odział wewnętrzny z ok. 60 łóżkami należy do jednych z największych w szpitalu. Na czas remontu nie ma możliwości przeniesienia go w inne miejsce lub w ogóle wyłączenia z funkcjonowania. Dlatego pacjenci umieszczeni zostali tymczasowo w skrzydle zajmowanym dawniej przez kardiologię.

– W tym roku zakończymy pierwszy etap. W przyszłym musimy się skupić na wybudowaniu nowego skrzydła szpitala i uruchomieniu nowego oddziału intensywnej opieki medycznej. To jest przysłowiowe serce, bez którego cały szpital nie mógłby funkcjonować i zagrożony zostałby kontrakt z NFZ. W naszej szpitalnej strategii inwestycyjnej drugi etap planujemy w 2017 r. Będzie to remont drugiej części oraz zakup wyposażenia. Szacujemy, że zadanie pochłonie ok. 1,8 mln złotych – wyjaśnia starosta ostrowski.

Oddział Wewnętrzny nie będzie odbiegać standardem od wcześniej wyremontowanych jednostek. Przez plastyka będzie zaprojektowana nowa kolorystyka i aranżacja wnętrz.

2015-10-29 ok24.tv za gazetaostrowska.pl